Bulionówka – sprawdzony sposób na podanie zupy

Bulionówki na zupę to niezwykle przydatne naczynia, które powinny znaleźć się na wyposażeniu każdej domowej zastawy. Stylowa i poręczna bulionówka na zupę umożliwi eleganckie i efektowne zaserwowanie dania.

Bulionówka – sprawdzony sposób na serwowanie zupy

Bulionówka na zupę, znana także pod nazwą flaczarki, to naczynie używane do podawania zup pozbawionych dodatków – bardzo często w bulionówce podaje się między innymi barszcz, bulion czy różnego rodzaju chłodniki.

Tradycyjne bulionówki przypominają głębokie, niewielkie miseczki wyposażone w dwa, symetrycznie umiejscowione uszka. Bulionówkę ustawia się na talerzu, a po jej prawej stronie, podobnie jak w przypadku zwykłego talerza, kładzie się łyżkę. W przypadku zup, którym towarzyszą różnego rodzaju dodatki takie jak uszka czy paszteciki najlepszym rozwiązaniem okaże się umieszczenie dodatkowych przysmaków na osobnym, niedużym talerzyku.

Kiedy zdecydować się na bulionówkę?

Bulionówki na zupę z internetowego sklepu gastronet24.pl to idealny pomysł na nieco bardziej uroczystą zastawę – ten typ naczynia sprawdzi się doskonale między innymi podczas świątecznych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół.

Bulionówka, dzięki swemu oryginalnemu i stylowemu designowi doskonale ozdobi stół, stając się prostym, aczkolwiek niezwykle efektownym sposobem serwowania wielu zup.

Stylowe bulionówki porcelanowe

Klasyczne i stylowe bulionówki porcelanowe to jeden z najlepszych sposobów na ciekawe urozmaicenie stołowej zastawy – warto pamiętać o tym, że wytrzymałość i nieskazitelny, ponadczasowy wygląd to tylko jedne z wielu zalet porcelanowych naczyń.

Delikatnie zdobione, białe bulionówki przypadną do gustu zwolennikom prostych i efektownych rozwiązań – ten typ designu sprawdzi się między innymi pośród dodatków w klasycznym stylu. Bulionówki porcelanowe staną się również idealną ozdobą minimalistycznych i nowocześnie zaaranżowanych stołów.

Możesz również polubić…