Ciasto i kostki lodu z foremek silikonowych

Silikon to bardzo miły w dotyku i dobry materiał, doskonale sprawdził się podczas pieczenia ciast. Foremki silikonowe to dzisiaj nie nowość a innowacja, która wypchnęła już z szuflad gospodyń domowych, foremki metalowe.

Dzisiaj wbrew pozorom pieczemy dużo, sprzyja temu doskonały sprzęt do pieczenia i oczywiście wspaniałe foremki z silikonu. Foremki silikonowe mają ciekawe i oryginalne kształty oraz nie zajmują w szafach dużo miejsc. Ciasto pieczone w silikonowych foremkach nie przywiera do ścianek formy.

Foremki są kolorowe i dzięki temu mogą być interesujące dla dzieci, które bardzo chętnie garną się do pieczenia ciasta w takich właśnie foremkach.

Z foremek silikonowych wychodzą ciasta, babki czy torty o bardzo ciekawych kształtach, można je potem po upieczeniu ze sobą łączyć a między poszczególnymi kształtami można użyć kremów o różnych smakach. Tymi formami można się bawić, są one jak foremki dla dzieci do babek z piasku z tą różnicą, że tutaj gotowe produkty są do zjedzenia i są bardzo smaczne.

Foremki silikonowe to nie tylko formy do pieczenia ciast, to także foremki do robienia kostek lodu. Tutaj nasza wyobraźnia też ma ogromne pole do popisu, ponieważ mrozić możemy nie tylko wodę, ale i przeróżne kolorowe soki. Małe serduszka, kwadraty, krople łez czy chmurki doskonale odnajdują się później, jako lodowe kostki, we wspaniałych napojach alkoholowych lub bezalkoholowych.

Foremki silikonowe to doskonała pomoc w kuchni w czasie gdy chcemy zorganizować imprezę dla naszych milusińskich, doskonale także sprawdzą się przy organizacji imprezy dla osób dorosłych. Te formy urzekają, zachwycają ale też i bardzo pomagają gospodyniom domowym.

Możesz również polubić…