Co jest potrzebne, by zrobić w domu deser lodowy jak z cukierni

Zbliża się czas kinderbali oraz przyjęć w ogrodzie, podczas których często podaje się lody. Właśnie takie okazje to doskonały czas na to, aby pobawić się w kuchni i wyczarować piękny deser lodowy. Nie potrzeba wiele, by pucharek lodów serwowanych w domu, wyglądał tak samo pięknie jak ten, który zamawia się w lodziarni.

Pucharki do lodów

Po pierwsze, potrzebne są ładne pucharki do lodów. Można kupić szklane lub plastikowe pucharki, które bardzo często wyglądają tak, jakby były wykonane ze szkła, są jednak dużo bardziej bezpieczne dla małych dzieci. Lody można też podawać w miseczkach lub szklankach, jednak najbardziej atrakcyjnie wyglądają serwowane w pucharkach.

Łyżka do lodów

By wyczarować piękne lodowe kulki, potrzebna jest łyżka do lodów. Taką łyżkę do lodów można kupić w jakimkolwiek sklepie z akcesoriami domowymi. Przyda się ona również do nakładania na przykład ziemniaków, zatem zwyczajnie warto mieć ją w domu.

Szpryca do dekorowania za pomocą bitej śmietany

Warto mieć również szpryca do bitej śmietany, do której załączone są różne zakończenia, dzięki czemu ze śmietany oraz kremów można wyczarować piękne wzorki. Bita śmietana nakładana w ten sposób zachowuje kształt i nie rozlewa się po całym deserze. Wszystko prezentuje się znacznie bardziej apetycznie. Potem wystarczy już tylko deser posypać bakaliami albo świeżymi owocami, a następnie niezwłocznie serwować, aby się nie roztopił.

Możesz również polubić…