Czy szklanka ma znaczenie?

Codzienne picie odpowiedniej ilości płynów jest kluczowe dla zachowania pełnego zdrowia i kompleksowego zadbania o swój organizm. Jednakże czy rodzaj szklanki lub naczynia, z którego wypija się konkretny płyn ma znaczenie? 

Przyjemność picia

Zastanawiając się podczas zakupów jak wybrać szklanki do kuchni warto zastanowić się nad przyjemnością odczuwaną podczas picia wody lub kawy. Każdy z tych płynów może być oczywiście podany w jednakowym naczyniu. Jednakże z całą pewnością gorącą i aromatyczną kawę przyjemniej będzie wypić z odpowiedniej szklanki termicznej o eleganckim wyglądzie. Wodę również należy pić z przyjemnością, aby stało się to nawykiem i nie wymagało nadmiaru poświęcenia. Nie każda osoba przepada bowiem za smakiem czystej wody. Dlatego też jeśli rodzaj i wygląd szklanki może być w takiej sytuacji pomocą to warto się na to zdecydować. 

Piękna zastawa podczas spotkania rodzinnego lub towarzyskiego

Organizując w swoim mieszkaniu ważną uroczystość rodzinną lub swobodne spotkanie towarzyskie w gronie przyjaciół i znajomych każdy pragnie postawić na stole piękną zastawę. Szklanki również stanowią ważny element takiej zastawy i powinny do niej pasować. Warto pamiętać, aby na stole znalazły się zarówno szklanki do zimnych napojów takich jak woda i soki, jak i szklanki odpowiednie do drinków. 

Szklanki do codziennego użytku

Każdego dnia podczas posiłków takich jak śniadanie, obiad i kolacja, a także pomiędzy nimi potrzebne są odpowiednie szklanki do wody, soków lub innych płynów. W każdej kuchni powinien więc znajdować się cały zestaw podstawowych szklanek o standardowym rozmiarze i pojemności. Bardzo przydatne są również szklanki termiczne służące do picia herbaty, kawy i innych gorących napoi. Ten rodzaj szklanek wykonany jest z podwójnego szkła. Po wlaniu gorącego płynu do szklanki nikt się nie powinien poparzyć, a szkło nie ulegnie uszkodzeniu. Picie gorącej herbaty i kawy ze zwykłej szklanki wykonanej ze standardowego rodzaju szkła może doprowadzić do pęknięć i groźnych oparzeń.

Szklanki na specjalne okazje

Poza całym zestawem podstawowych szklanek do picia każdego dnia soku, wody, herbaty lub kawy, w kuchni nie powinno zabraknąć specjalnych szklanek na wyjątkowe okazje. Szklanki do drinków oraz whisky powinny być wyjątkowe i eleganckie. Najczęściej picie drinka towarzyszy ważnym wydarzeniom i stanowi element celebrowania szczególnych okazji. Dlatego też myśląc nad tym jak wybrać szklanki do kuchni w swoim nowym mieszkaniu warto brać pod uwagę każdą sytuację i potrzebę. Rodzaje szklanek są najróżniejsze i nie trzeba od razu inwestować w każde. Jednakże specjalna i odrębna szafka kuchenna przeznaczona wyłącznie na szklanki to bardzo dobry pomysł. W pierwszej kolejności warto wybrać duży zestaw przynajmniej kilkunastu szklanek potrzebnych każdego dnia. Szklanki termiczne, do whisky oraz do drinków mogą występować w mniejszej ilości, lecz z całą pewnością nie powinno ich zabraknąć w żadnej kuchni. Szklanki mogą mieć proste formy lub nietypowe wzory stanowiące również ozdobę.

Możesz również polubić…