Degustacja whisky

Whisky należy do wyrafinowanych trunków, cieszących się popularnością na całym świecie. Napój ten powstaje z destylacji zacieru zbożowego i poddawany jest dojrzewaniu w drewnianych, głównie dębowych, beczkach. Najczęściej kojarzy się go z państwami anglosaskimi, gdzie, według legendy, został rozpowszechniony przez samego świętego Patryka.

Minimalistyczna forma kieliszków do whisky

Dla zachowania luksusowych właściwości whisky, nie bez znaczenia pozostaje sposób jej podawania. Degustacja powinna odbywać się więc w odpowiednich kieliszkach. Kieliszki do whisky wykonane są ze specjalnie wyselekcjonowanego, grubego szkła. Charakteryzują się również grubszym dnem niż standardowe naczynia do alkoholu. Kieliszek taki zazwyczaj zwężany jest ku górze, co umożliwia przyjemniejsze sączenie tego napoju.

Zestaw na luksusową imprezę

Kieliszki do whisky dostępne są w wielu sklepach internetowych, jak i stacjonarnych. Wśród poszczególnych kolekcji naczyń znaleźć można mnóstwo kieliszków tego rodzaju. Warto pokusić się także o dobranie do nich pozostałych naczyń tak, by całość zastawu elegancko prezentowała się na stole. Po zakupie akcesoriów przymierzając się do whisky kieliszki warto najpierw wyparzyć.

Możesz również polubić…