Deser na eleganckie przyjęcie

Długie, ciepłe letnie wieczory sprzyjają spotkaniom towarzyskim. Zarówno młodzi jak i starsi ludzie często spotykają się w domach czy w ogrodach. Warunkiem udanego spotkania jest odpowiednio przygotowane menu. Warto zastanowić się co podać na deser, aby jednocześnie był on lekki i zachwycił podniebienia wszystkich gości.

Coś dla ochłody

W upalne dni najlepiej sprawdzą się desery serwowane na zimno. Mogą to być na przykład lody z owocami czy też ciasta udekorowane gałkami lodów. Wiele osób ma jednak problem z wyciągnięciem lodów z pudełka. Są one na tyle zmrożone, że próby wyciągnięcia ich zwykłą łyżką spalają na panewce i lody na talerzu nie prezentują się zbyt estetycznie. Na taką ewentualność warto mieć w szufladzie gałkownice do lodów.

Do czego może być przydatna gałkownica?

Jak sama nazwa wskazuje, sprzęt ten najlepiej sprawdzi się w przypadku serwowania deserów lodowych. Dzięki specjalnej główce, gałkownica do lodów umożliwia nałożenie równych porcji. Niewielkie kulki lodów nie tylko smakują przepysznie, ale także rewelacyjnie wyglądają. W specjalistycznych sklepach można znaleźć gałkownice z rożnym rozmiarem główki, dzięki czemu da się jeszcze bardziej wzbogacić lodowe kompozycje. Gałkownice mogą być wykonane z różnych materiałów, jednak te najbardziej wytrzymałe produkowane są ze stali nierdzewnej. Ich cena jest co prawda nieco wyższa, jednak w zamian otrzymuje się sprzęt, który służyć będzie przez długie lata.

Możesz również polubić…