Designerskie kieliszki do szampana

Nowoczesne kieliszki do szampana wyróżniają się stylem, w jakim są projektowane. Mamy kieliszki typowo klasyczne, produkowane z białego szkła lub kryształu, jak również kieliszki kolorowe, które są równie atrakcyjnym rozwiązaniem. Jak i kieliszki ozdobione akcentami florystycznymi, lub innego typu wzorami. Designerskie kieliszki wyróżniają się na tle tradycyjnych kieliszków niebanalnym kształtem. Są nie tylko eleganckie, ale również wykonane najczęściej z dobrej jakości materiału.

Ponieważ alkohol, jakim jest szampan jest jednym z bardziej wyjątkowych alkoholi, zasługuje na niebagatelną oprawę. Dlatego też propozycje nowocześnie zaprojektowanych kieliszków wpisują się w gust osób przykuwających ogromną uwagę do zastawy stołowej.

Charakterystyka kieliszków do szampana

Kieliszki dedykowane pitemu szampanowi są bardzo charakterystyczne. Najczęściej do szampana kieliszki są nazywane kłosami lub fletami ze względu na swój specyficzny kształt. Są podłużne, smukłe, idealnie pasujące do alkoholu, jakim jest szampan. Nóżka w konstrukcji tego rodzaju kieliszków jest dłuższa, co powoduje, że schłodzony szampan nie jest ogrzewany ciepłem rąk podczas wznoszenia licznych toastów. Pojemność kieliszków tj.- kryształowe kieliszki do szampana to zazwyczaj dwieście mililitrów. Co więcej kieliszki przy nalewaniu alkoholu nie powinny zajmować więcej, jak trzy czwarte pojemnika. Podawany alkohol nie może być ciepły, dlatego też najczęściej jest on chłodzony przed podaniem w:
• lodówce
• w wiaderku z lodem.

Może Ci się również spodoba