Dlaczego warto sięgać po kaszki dla dzieci bez cukru?

Dieta niemowląt i małych dzieci odgrywa kluczową rolę w ich późniejszych nawykach żywieniowych. Uważa się, że przez pierwsze trzy lata życia dziecka kształtują się przyzwyczajenia, które w sporej mierze zostają na całe życie. Jednym z produktów, który pojawia się jako pierwszy przy rozszerzaniu diety niemowlęcej, jest kaszka. Warto wybierać artykuły najwyższej jakości, z tak zwaną „czystą etykietą”, z surowców o sprawdzonym pochodzeniu. Są to między innymi kaszki dla dzieci bez cukru.

Rodzaje kaszki dla dzieci bez cukru

Kaszki dla dzieci bez cukru produkowane są przede wszystkim z odpowiednio przygotowanych ziaren zbóż. Wśród zdrowych, często pełnoziarnistych kaszek niezawierających cukru można znaleźć kaszki glutenowe i bezglutenowe:

kaszki dla dzieci bez cukru
  • ryżowe,
  • kukurydziane,
  • gryczane,
  • pszenne,
  • jęczmienne,
  • wielozbożowe.

Oprócz bazy, jaką są zboża, w kaszkach dla dzieci bez cukru często znajdują się także naturalne smakowe dodatki. To na przykład sproszkowane owoce liofilizowane, a dla starszych – płatki zbożowe, bakalie, kawałki czekolady, dla urozmaicenia konsystencji i poznawania nowych smaków.

Naturalna słodycz zbóż oraz słodkie dodatki

Dzieci w naturalny sposób lubią łagodnie słodkie smaki – w końcu mleko matki, będące przeważnie pierwszym podstawowym pokarmem ma taki właśnie smak. Kaszki dla dzieci bez cukru mogą być słodkie w naturalny sposób – zboża także posiadają cukry, choć w ograniczonej ilości. Czysta kaszka na mleku będzie miała neutralny, słodkawy smak. Z kolei wybrane produkty mogą być słodzone za pomocą naturalnych dodatków, czy to wspomnianych już owoców, czy też roślinnych wyciągów, na przykład stewii, dającej słodki smak niemal bez kalorii.
Na jaką kaszkę się zdecydować?

Wybór właściwej kaszki dla dzieci bez cukru może się okazać ważną decyzją w przyszłym procesie odżywiania dziecka. Pierwsze posiłki rozszerzające dietę warto konsultować z lekarzem, a konkretne produkty wybierać po wnikliwej analizie składu. Sięgając po produkty bez cukru, dbasz nie tylko o zdrowe odżywianie już od początku, ale także zdrowe ząbki i dobre nawyki na całe życie.

Możesz również polubić…