Dobrej jakości automat do bitej śmietany

Każda szanująca się łodziarnia czy kawiarnia powinna posiadać automat do bitej śmietany. To niezbędny element, pomagający w szybkiej produkcji dobrej jakości deserów. Ceny automatów do bitej śmietany nie należą do najniższych- nowe urządzenie kosztuje od około 8 tys. złotych za najbardziej podstawowe modele, do około 25 tys. zlotych za zaawansowane maszyny. Czy tak kosztowna inwestycja ma sens? Wydawać się może, że automat potrafi tylko ubijać śmietanę. Jednak nie jest to prawda, ponieważ zaawansowane urządzenie potrafi znacznie więcej.

Czym wyróżniają się dobrej jakości automaty do bitej śmietany?

Urządzenie to potrafi znacznie usprawnić pracę w lodziarni czy kawiarni. Wysokiej jakości automat do bitej śmietany cechuje się między innymi szybkością ubijania- wydajność podstawowych modeli wynosi około 50 litrów na godzinę, podczas gdy zaawansowane modele mogą ubijać 150 litrów na godzinę. Ważny jest odpowiedni system chłodzenia, pozwalający na uzyskanie bitej śmietany o idealnej konsystencji. Niektóre zaawansowane modele posiadają przydatną funkcję ustawiania wielkości porcji. To ułatwi pracę osobie korzystającej z urządzenia. Dobra maszyna musi być wygodna, a więc umożliwiać szybki i łatwy dostęp do pojemnika na śmietanę. Istotną kwestią jest również materiał, z którego wykonane jest urządzenie. Dobrej jakości automaty do bitej śmietany są wykonane ze stali nierdzewnej.

Przy wyborze odpowiedniego urządzenia warto zwrócić uwagę na wszystkie te szczegóły, ułatwiające i przyspieszające pracę w placówce oferującej desery.

Możesz również polubić…