Ekologiczne przyprawy – hit czy kit

Charakterystyczne dla kuchni azjatyckiej aromatyczne i pikantne mieszanki przypraw podkreślają smak potrawom z mięsa, warzyw, czy ryżu również w polskich domach. Jednak te wykwintne połączenia ziół w swoim składzie zawierają substancje szkodliwe dla zdrowia, dlatego współczesny rynek coraz częściej oferuje przyprawy bio. Ale czy takie rozwiązanie nie stwarza zagrożenia dla organizmu? Otóż jak się okazuje nie!

Ekologiczne zioła – zamiennik tradycyjnych przypraw

Wyraziste w smaku, pikantne i aromatyczne przyprawy na stałe zagościły w polskich domach, gdzie potrafią przyciągnąć do stołów nawet największych niejadków. Jednak badania pokazują, że te smaczne mieszanki coraz częściej zawierają w składzie sztuczne substancje, które negatywnie wpływają na zdrowie człowieka. Najlepszym rozwiązaniem będzie wybór ziół ekologicznych. Takie przyprawy są bezglutenowe, wolne od cholesterolu i nie zawierają również żadnych konserwantów, polepszaczy, czy dodatków smakowych, takich jak na przykład glutaminian sodu. Ważnym aspektem jest również fakt, że ekologiczne zioła mogą stosować osoby prowadzące zdrowy styl życia.

pieprz ekologicznyPrzyprawy bio – stałe goście w polskim domu

Ekologiczne zioła to obowiązkowy dodatek do słynnych potraw kuchni azjatyckiej. Te mieszanki jednak coraz częściej znajdują zastosowanie w potrawach kuchni polskiej, gdyż niesamowicie komponują się ze wszystkimi potrawami opartymi na ryżu i warzywach. Dopełniają smak roślin strączkowych oraz gotowanych, smażonych, pieczonych lub duszonych dań z cebuli, papryki i pomidorów. Możemy je dodawać również do kotletów albo pulpetów. Wyjątkowo przyprawione dania, smakują wyjątkowo zaskakująco, a ekologiczne przyprawy dodają im niezapomnianego aromatu.

W jakich potrawach zastosować ekologiczne przyprawy?

  • są doskonałymi dodatkami do wszelkiego rodzaju mięs – zwłaszcza drobiu
  • niesamowite kompozycje ziół sprawiają, że przyprawy idealnie sprawdzają się w przygotowaniu ryb
  • smacznie z nimi będą smakować dania z owoców morza
  • doskonale komponują się z sałatkami

Jeśli nie mamy w okolicy dobrego sklepu z ekologiczną żywnością, warto sprawdzić oferty sklepów internetowych jak FIT OR SWEET, który oferuje tanie przyprawy bio, jednak można znaleźć tam również wiele innych zdrowych produktów.

Możesz również polubić…