Ekstrakt waniliowy, czyli składnik, który musi się znaleźć w każdej kuchni

Ekstrakt z wanilii, który znajdziemy na półkach sklepowych niczym nie przypomina naturalnie wykonanego ekstraktu. Różni się on składnikami, ale również smakiem. Nie ulega wątpliwości, że ten naturalny to gwarancja smaku i aromatu. W przypadku kupnego, smak jest nijaki, a nawet wodnisty. Dlatego też, warto wykonać swój ekstrakt waniliowy www.aledobre.pl.

Kup wanilię

Z niewiadomych powodów obecnie nadal istnieje przekonanie, że wanilia to bardzo drogi wydatek. Okazuje się jednak, że możemy znaleźć ten produkt w dobrej cenie, a także wspaniałej jakości. Nie musimy decydować się na kupno podróby. Ponadto, z laski wanilii wyczarujemy także prawdziwy cukier waniliowy. Na początek musimy znaleźć laski wanilii. Dostępne są one w sklepach spożywczych. Jednakże lepiej jeśli zamówimy je ze sprawdzonego sklepu internetowego, tam bardzo często występują niższe ceny. Musimy jednak zwrócić uwagę na to, aby laski wanilii, były pakowane oddzielnie. Jeśli chcemy zrobić cukier waniliowy za jednym razem, możemy zakupić większe ilości.

Jak zrobić ekstrakt waniliowy?

Zrobienie ekstraktu nie jest wcale takie trudne, ani pracochłonne. Aby jednak go wykonać będą nam potrzebne 3 laski wanilii oraz 1 szklanka wódki, możemy również wykorzystać brandy lub rum. Musimy również uszykować szklaną butelkę lub karafkę z zamknięciem. Na początek należy przekroić laski wanilii wzdłuż, bez wyskrobywania ziarenek i włożyć je do butelki. Następnie zalewamy je wódką, tak aby żadna laska nie wystawała. Zamykamy butelkę i odstawiamy do chłodnego miejsca. Ekstrakt będzie gotowy za około tydzień.

Możesz również polubić…