Idealna zastawa stołowa

Do niezbędnych elementów wyposażenia kuchni i jadalni należy zastawa stołowa. Jest nie tylko elementem, który ma sprawić, że spożywanie posiłków będzie przyjemne. Zastawa stołowa podkreśla charakter wnętrza i jest wizytówką każdej Pani domu. Jak zatem wybrać najlepszą?

Gotowy serwis czy własna kompozycja

Kupując zastawę stołową, do dyspozycji gospodyń domowych są gotowe tanie serwisy obiadowe ale i kawowe, składające się ze wszystkich niezbędnych elementów, zwykle przeznaczone na 6 lub 12 osób. Wadą takiego rozwiązania jest często brak możliwości rozbudowy takiego serwisu, lub uzupełnienia go w przypadku stłuczenia jakiegoś elementu. Alternatywą dla serwisów obiadowych jest stworzenie własnej kompozycji niezbędnych talerzy, pater i mis. Wielu producentów proponuje pełne linie zastawy obiadowej z której każdy może zakupić te elementy, i w takiej ilości jaka go interesuje. Trudniejszym, ale również ciekawym rozwiązaniem jest stworzenie własnego kompletu zastawy stołowej z elementów pochodzących z różnych linii lub od różnych producentów, ale które łączy jakaś charakterystyczna cecha.

Na co zwracać uwagę przy zakupie?

Zakup zastawy stołowej to często inwestycja na lata. Piękne porcelanowe filiżanki często potrafią nawet przechodzić z pokolenia na pokolenie. Dlatego warto kupować produkty wysokiej jakości, najlepiej wybierając ponadczasowe wzory. Jeżeli zastawa ma być stosowana na specjalne okazje warto pokusić się o prawdziwą porcelanę. Ma ona jednak tę wadę, że jest krucha i nie można jej myć w zmywarce. Dlatego do codziennych posiłków lepiej sprawdza się ceramika, najlepiej taka, która została przeznaczona do mycia w zmywarce.

Może Ci się również spodoba