Jak wybrać chlebak?

Chlebak jest jednym z najbardziej potrzebnych w kuchni elementem wyposażenia. Ten pojemnik na chleb, oprócz swojej oczywistej funkcji, może również mieć całkiem spore wartości estetyczne. Jak zatem dobrze wybrać chlebak?

Kwestia estetyczna

chlebak vintage

Zależnie od tego, w jaki sposób zaaranżowana jest kuchnia w danym mieszkaniu, w taki też sposób powinien być dobrany styl kupowanego do niej chlebaka.
Jeśli kuchnia posiada aranżację nowoczesną, czyli na ogół pozbawioną dużej ilości różnego rodzaju ozdób dekoracyjnych, w takim wypadku zdecydowanie najlepsze będą chlebaki skandynawskie lub nowoczesne. Jeśli jednak kuchnia urządzona jest w znacznie bardziej delikatnym i subtelnym stylu, polecić do niej można chlebaki prowansalskie, które cechują się licznymi kwiatowymi ozdobami.

Kwestia użytkowa

Podczas wybierania chlebaka oprócz właściwości estetycznych wiele osób zwraca uwagę także na sprawy użytkowe, w tym oczywiście na kwestie zdrowia.
Bardzo popularne chlebaki drewniane, choć są bardzo ładne i tanie, a także potrafią utrzymać dobrą temperaturę i wilgotność, to jednak są trudne w czyszczeniu.
Zdecydowanie najzdrowszym będzie chlebak ceramiczny, który nie tylko jest bardzo higieniczny z powodu możliwości łatwego i szybkiego wyczyszczenia go, to także nie pochłania żadnych zapachów i nie ulega odbarwieniom. Dzięki odporności na właściwie wszystkie środki czystości, jego umycie, nawet najmocniejszymi środkami chemicznymi, nie spowoduje jego uszkodzenia. Jak zatem widać jest to zdecydowanie jedna z lepszych propozycji.

Może Ci się również spodoba