Jak wybrać idealny zaparzacz do kawy?

Wielu osobom trudno sobie wyobrazić rozpoczęcie dnia bez wypicia filiżanki kawy. Często to nie tylko napój, który ma pobudzić do działania, ale również swego rodzaju rytuał, który umożliwia dobre rozpoczęcie dnia. Każdy amator kawy powinien mieć w domu zaparzacz. Jak wybrać to urządzenie?

Popularne rodzaje zaparzaczy do kawy

Obecnie w sklepach można znaleźć różne akcesoria. Jak wybrać zaparzacz do kawy? Wybór jest naprawdę duży. W przypadku osób, którym zależy na tym, by urządzenie było proste w użyciu, świetnie sprawdzi się tzw. french press. Wyglądem przypomina on kubek, w którego wnętrzu został umieszczony tłok z sitkiem. Dzięki temu prostemu rozwiązaniu można łatwo oddzielić napar od fusów. Taki rodzaj zaparzacza jest zwykle wykonany z dobrego jakościowo żaroodpornego szkła lub tworzywa sztucznego.

Osoby, które nie mają nic przeciwko poświęceniu nieco większej ilości czasu na przygotowanie naparu, powinny wybrać zaparzacze, z których korzysta się używając płyty indukcyjnej lub kuchenki gazowej. Mają one postać niewielkiego czajniczka, który składa się z małego zbiorniczka na wodę, sitka oraz górnego pojemnika, w którym ostatecznie gromadzi się przygotowana kawa. Te urządzenia są zwykle wykonane z wytrzymałej stali nierdzewnej. Takie zaparzacze umożliwiają przygotowanie aromatycznego i bardzo mocnego naparu, charakteryzują się też ładnym wyglądem. Są dostępne w różnych kolorach, dzięki czemu mogą się dobrze prezentować w każdej kuchni.

Wielkość zaparzacza

To jak duże powinno być to akcesorium, jest oczywiście uzależnione od tego, ile osób będzie z niego korzystać. W przypadku, gdy na co dzień kawę w zaparzaczu przygotowuje jedna lub dwie osoby, najlepiej sprawdzi się urządzenie o małej pojemności, około 200-300 ml. Jeśli natomiast ma służyć całej rodzinie lub kilku osobom, na przykład w biurze, warto postawić na większe akcesorium. W sklepach dostępne są zaparzacze, których pojemność jest większa niż litr, dzięki czemu w zaledwie kilka-kilkanaście minut można przygotować aromatyczną kawę dla wielu osób.

Może Ci się również spodoba