Jaką wybrać matę z silikonu?

Mata z silikonu to praktyczny gadżet kuchenny, który można wykorzystać podczas wykonywania wielu czynności związanych z przygotowaniem posiłków. Wybór stolnic silikonowych na rynku jest ogromny. W jaką matę powinna zaopatrzyć się każda nowoczesna pani domu?

Mata silikonowa idealna do pieczenia makaroników

Mata silikonowa służąca do przygotowywania pysznych makaroników posiada specjalnie wyprofilowanie otworu, w który to wlewa się ciasto na makaroniki. Dzięki temu wypieki te mają nie tylko idealny kształt lecz także są równomiernie wypieczone, a ich wykonanie jest o wiele prostsze.

Idealna mata do koronek z masy cukrowej

Taka mata dekoracyjna przydaje się w szczególności cukiernikom, którzy to często przygotowują pyszne i wystawne torty. Dzięki niej można z łatwością i precyzją zrobić niezwykle ciekawe wzory oraz różnorodne dekoracje z masy cukierniczej.
Mata ta posiada żłobienia, które w czasie wałkowania odbijają się na masie tworząc w ten sposób piękną ozdobę.

Mata redukująca nadmiar tłuszczu

Posiada ona specjalnie wyprofilowane dno, które to składa się z kilkudziesięciu ząbków. Dzięki temu podczas pieczenia mięsa czy frytek produkty te nie leżą bezpośrednio w tłuszczu oraz nie wchłaniają go w nadmiernej ilości. Przyrządzone z użyciem tej maty pyszności są po upieczeniu chrupiące oraz nietłuste. Mata taka jest idealnym rozwiązaniem dla osób dbających o zdrowe odżywianie oraz szczupłą sylwetkę.

Stolnica z podziałką do pizzy i bezy

Maty posiadające podziałkę oraz zaznaczone krążki ułatwiają pieczenie okrągłych bez czy pizzy. Dzięki zaznaczonym na macie kółkom, każda pani domu doskonale wie jaki rozmiar posiada rozwałkowane ciasto i jest w stanie przygotować kilka identycznych blatów.

Wybór mat kuchennych na rynku jest ogromny, zatem każda gospodyni domowa może zakupić idealną dla swoich kuchennych potrzeb.

Możesz również polubić…