Jaki parawan pokojowy wybrać?

Oryginalny parawan jest idealnym wyborem dla tych osób, które chcą podzielić pokój na dwie części, bez potrzeby przeprowadzania większego remontu. Jest to bardzo modny i elegancki dodatek, dzięki któremu można odmienić oblicze nawet najbardziej ponurych aranżacji wnętrz.

Moda na parawany materiałowe

W dzisiejszych czasach największym zainteresowaniem cieszą się materiałowe parawany pokojowe, które cenione są za swoje rewelacyjne walory estetyczne. Materiałowy parawan pokojowy jest bardzo uniwersalny, dlatego też pasować będzie praktycznie do każdego stylu. Do największych atutów można zaliczyć atrakcyjną cenę, dużą przewiewność i łatwość w utrzymaniu czystości. Większość parawanów pokojowych bez żadnego większego problemu można prać w zwykłej pralce. Kluczem do sukcesu jest to, aby postawić na porządne tkaniny, które nawet po wielu latach użytkowania spełniać będą swoje zadania.

Praktyczne parawany z drewna

Po dłuższej przerwie do mody powracają parawany drewniane, które można pomalować praktycznie na dowolny kolor. Drewniane parawany charakteryzują się bardzo lekką konstrukcją, dzięki czemu nie ma nawet najmniejszych problemów z ich transportem i montażem. Producenci oferują parawany wykończone na wiele różnych sposobów, dzięki czemu pasować będą do każdego wnętrza. Godne polecenia są oczywiście parawany wykonane z drewna egzotycznego, które zaspokoją oczekiwania nawet najbardziej wybrednych klientów. Nie można zapominać także o tym, że drewniany parawan pokojowy może być wykończony innym tworzywem. Dużym zainteresowaniem cieszy się flizelina albo PVC. Materiały te przepuszczają światło i wyróżniają się dużą wytrzymałością.

Pozostałe materiały warte uwagi

Nowością na rynku są parawany słomkowe, wiklinowe i rattanowe. Coraz więcej producentów może pochwalić się również rewelacyjnymi parawanami bambusowymi, które doskonale sprawdzą się w nowoczesnych i klasycznych aranżacjach wnętrz. Oryginalne parawany spotkać można nie tylko w mieszkaniach prywatnych, ale również w biurach i pomieszczeniach użyteczności publicznej.