Jaki skład ma ketchup bez cukru? Co odpowiada za jego smak?

Pojedyncza porcja ketchupu zawiera 4g węglowodanów i 200mg sodu, co stanowi około 8% dziennego limitu, jeśli jesteś na diecie 2000 kalorii. Większość miłośników diet takich jak low carb woli unikać jedzenia tego typu, ponieważ ma dużo cukru i węglowodanów, które mogą być szkodliwe dla ich zdrowia, zwłaszcza gdy mają cukrzycę.

Produkcja ketchupu bez cukru w praktyce

KETCHUP-BEZ-DODATKU-CUKROWInne substancje słodzące są często używane zamiast cukru do produkcji ketchupu. Istnieją pewne słodziki, które nie mają żadnych kalorii, takie jak owoce mnicha, erytrytol i stewia. Są one bardzo popularne dla tych, którzy chcą schudnąć lub utrzymać swoją obecną wagę.

Ketchup bez cukru jest dobry dla zdrowia, ponieważ nie ma dodanych cukrów, a jedynie naturalne cukry z pomidorów (około 2g/100g). Oznacza to, że nie będzie miał wpływu na Ciebie, jeśli masz cukrzycę lub inne problemy zdrowotne, takie jak otyłość.

Jaki skład ma ketchup bez cukru?

Ketchup bez cukru to słodko-pikantny sos, obecnie zazwyczaj przygotowywany z pomidorów i octu, z różnymi przyprawami. Specyficzne przyprawy i smaki różnią się, ale powszechnie zawierają cebulę, ziele angielskie, kolendrę, goździki, kminek, czosnek i musztardę; czasami zawierają seler, cynamon lub imbir.

Ketchup bez cukru to przyprawa do maczania, smarowania i gotowania, która wykorzystuje alternatywny słodzik do cukru zamiast syropu kukurydzianego o wysokiej zawartości fruktozy, melasy lub innych rodzajów cukru. Ketchup bezcukrowy ma zazwyczaj około 50% mniej kalorii niż zwykły ketchup, a ponadto jest bezglutenowy, wegański i wegetariański. Bezcukrowy ketchup kosztuje około 10 zł za butelkę i można go kupić w większości sklepów spożywczych przez internet: https://fitorsweet.pl/dania-i-dodatki/dodatki-do-dan/sosy-ketchupy-majonezy-musztardy/ketchupy na dostępność w sklepach stacjonarnych musimy jeszcze poczekać.

Możesz również polubić…