Jakie zalety mają foremki silikonowe?

Kuchnia to serce domu, ale i miejsce, w którym się najwięcej przyrządza różnego rodzaju potrawy i desery, dlatego też dobrze jest mieć foremki silikonowe do ciasta i muffinek, które pomagają w nadaniu kształtu ciastu i deserom. Warto też dodać, że takie foremki są dostępne w różnych rozmiarach i kształtach, dzięki czemu wypieki mogą się od siebie różnić.

foremki silikonowe

Jakie foremki silikonowe wybrać? 

Dobrze jest, by taka foremka silikonowa nie była zbyt głęboka. Musi mieć wzmocnione ścianki, by ciasto nie mogło z niej wypłynąć. Warto też dodać, że do takiej foremki nie trzeba wkładać papieru, gdyż ciasto nie przywiera do ścianek foremki i można go łatwo wyjąć.

W dodatku foremki silikonowe są bezpieczne dla zdrowia i nadają się do użycia zarówno w piekarniku, jak i w lodówce czy w zamrażalniku. Mają ogromne zastosowanie, gdyż można w nich robić ciasto, różnego rodzaju, ale także można swobodnie w nich upiec chleb czy pasztet lub pieczeń. Niewątpliwą zaletą foremek silikonowych jest też możliwość mycia w zmywarce.

Jakie kształty foremek silikonowych są dostępne?

Foremki silikonowe mogą mieć różne kształty, kolory i rozmiary, dlatego są tak chętnie wybierane zarówno do pracy w domu, jak i w cukierniach czy lokalach gastronomicznych. Bardzo modne są foremki silikonowe serca, których można używać w ciągu roku, a nie tylko z okazji Walentynek czy Dnia Kobiet. Takie foremki silikonowe serca świetnie nadają się do zrobienia różnego rodzaju pierniczków czy szybkich deserów.

Można również mieć foremki w kształcie pierniczków, kwiatków czy kwadratów lub prostokątów.

Warto też dodać, że takie foremki są ogólnodostępne w sklepach stacjonarnych i internetowych, przez co można wybrać tak, by pasowały, jak najbardziej do naszego gustu i potrzeb.

Możesz również polubić…