Kawa – podstawowe źródło energii na cały dzień

Wiele osób nie wyobraża sobie początku dnia bez wypicia pysznej, aromatycznej, świeżo parzonej kawy. Najlepsze kawy to takie świeżo zmielone na chwilę przed zaparzeniem. Kawy z fusami nie są lubiane przez dużą cześć osób, bowiem fusy przeszkadzają w ich picu. Odbiera to całą radość z picia tego czarnego napoju.

Jakie kawy piją Polacy?

Najczęściej Polacy piją kawę rozpuszczalną. Jest ona pita ze względu na łatwość jej zaparzenia. Jednak smak tej kawy jest znacznie innych, aniżeli smak kawy świeżo zmielonej z pełnych ziaren.

Coraz częściej ten problem jest zauważany przez wiele osób i spożywamy kawę na mieście w kawiarniach oferujących dobrą jakościowo kawę. Zaparzana jest ona w dobrych firmowych ekspresach.

W trakcie upałów coraz częściej oferowana jest w wielu punktach gastronomicznych kawa mrożona. Aby oddać jej specyficzny charakter do jej przygotowania powinno się wykorzystywać szklanki do kawy mrożonej. Są one zazwyczaj przeźroczyste, wykonane z grubego szkła i dość wysokie.

Kawa mrożona daje ogromne orzeźwienie podczas upałów, świetnie gasi pragnienie, a dodatkowo ze względu na zawartość kofeiny pobudza organizm do życia.

Kawę mrożoną powinno się pić podaną razem z lodem. Kruszarka do lodu to urządzenie, w które zostało wyposażonych wiele kawiarni, aby skrócić do minimum czas potrzebny na przygotowanie kostek lodu dodawanych do przygotowanej kawy mrożonej. Zyskuje ona znacznie lepszy charakter i smak.

Może Ci się również spodoba