Kluczowe elementy

Kubki termiczne są doskonałym towarzyszem wypraw, bo dzięki nim zawsze możemy mieć przy sobie ciepły napój np. kawę lub herbatę. By kubek jak najlepiej spełniał swoje właściwości, musi być solidnie wykonany. Podczas zakupów warto wiec zwrócić uwagę na to, jaki korek ma kubek oraz z jakiego materiału został wykonany.

Korek korkowi nierówny

W zależności od rodzaju kubków termicznych oraz ich producentów mogą mieć one różne rodzaje korków. Same różnice tego elementu kubków termicznych wynikają z budowy korka. Tu warto zauważyć, że część kubków wyposażona jest w przycisk, który pozwala na otwarcie lub zamknięcie dostępu do naszego napoju. Przycisk ten reguluje specjalną przesłonę zamontowaną na ustniku, gdzie w pozycji otwartej można się napić płynu, zaś w zamkniętej możliwe jest bezpieczne przenoszenie lub przewożenie kubka.

Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest zastosowanie zamknięcia typu Flip Top. Tu jeden ruch umożliwia nam otwarcie blokady kubka. W niektórych modelach kubków znajdziemy też typowe zakrętki, dzięki którym możliwe jest łatwe napełnianie lub opróżnianie zawartości kubka, a także czyszczenie jego wnętrza.

Wybierają najlepszy kubek, koniecznie zawróćmy też uwagę na to, czy ma on specjalną powierzchnię antypoślizgową. Nowoczesne kubki termiczne: https://ostry-sklep.pl/kubki-termiczne mają także taką powłokę od spodu, co zapobiega jego przewróceniu się i wylaniu np. gorącego płynu. Część modeli wśród kubków termicznych posiada dodatkową warstwę antypoślizgową na zewnętrznej powierzchni (tej do jego trzymania), co pozwala na jego pewne trzymanie nawet np. w rękawiczkach.

Możesz również polubić…