Kubki emaliowane – co warto o nich wiedzieć?

Kubki emaliowane są symbolem dzieciństwa oraz tradycji. Niezwykłe kolory wyróżniają je na tle innych kubków. Idealnie nadają się do użytkowania dla dzieci ze względu na barwę oraz trwałość materiału, z którego są wyprodukowane.

Emaliowane kubki – do czego używać?

Świetnie będzie smakowało w nich mleko, kakao, kawa zbożowa, a nawet zupy. Bardzo dobrze nadają się do parzenia różnych ziół i herbaty.

Różne rozmiary, kształty, kolory kubków emaliowanych

Naczynia te występują w różnych rozmiarach (duże, średnie, małe). Pewne egzemplarze posiadają specjalny dzióbek, dzięki któremu można w łatwy sposób przelać napój do mniejszych naczyń. Dokupić można przykrywki, które zintensyfikują aromat i moc naparu, a także zapobiegną jego wystudzeniu. Kolorystyka jest przeróżna: jednokolorowe, wielokolorowe, z kwiatkami, sercami, kółkami, z krajobrazami, bohaterami kreskówek i wiele innych. Nadruki sprawią, że dziecko z chęcią będzie chciało wypić napój przyrządzony w takim kubku.

Kubki emaliowane jest obowiązkowym elementem każdej kuchni!

Niezwykle poręczne, przydatne i wygodne. Często zastępują garnki. Funkcjonalność i różne zastosowanie sprawiają, że każda gospodyni domowa powinna je mieć w swojej kuchni.

 

Możesz również polubić…