Miód słonecznikowy – co warto o nim wiedzieć?

Miód słonecznikowy nie cieszy się tak dużą popularnością jak miód lipowy czy spadziowy, a szkoda. Posiada on bowiem wiele dobroczynnych właściwości. Warto je poznać, bo wówczas będzie można podjąć decyzję o ewentualnym zakupie tego wyjątkowego produktu. Dobrze byłoby także dowiedzieć się, jakie zastosowania znajduje miód z kwiatów słonecznika. Jest ich bowiem całkiem sporo.

Jakie są właściwości miodu słonecznikowego?

miod

Miód słonecznikowy charakteryzuje się łagodnym smakiem i równie subtelnym, ale przyjemnym aromatem. Znajdują się w nim między innymi takie cenne substancje jak:

  • witamina B2
  • witamina A
  • witamina C
  • witamina PP
  • olejki eteryczne
  • kwasy organiczne

Ze względu na zawartość wyżej wymienionych substancji, miód słonecznikowy korzystnie wpływa na zdrowie oraz samopoczucie psychofizyczne. W szczególności może on pomóc osobom borykającym się ze schorzeniami układu krążenia. Wspiera on też funkcjonowanie układu oddechowego. Miód ten świetnie sprawdzi się także w walce z sezonowymi infekcjami. 

Do czego można wykorzystać miód z kwiatów słonecznika?

Miód słonecznikowy nadaje się do naprawdę wszechstronnego wykorzystania. Można dodawać go do ciepłej wody z cytryną, jak również do herbaty czy mleka. Ten wyjątkowy produkt sprawdzi się również jako dodatek do różnego rodzaju deserów. Miód słonecznikowy jest bowiem zdecydowanie zdrowszą substancją słodzącą niż rafinowany cukier. Nie oznacza to jednak, że można po niego sięgać bez ograniczeń. Miody są bogate w cukry proste, przez co należy spożywać je w ograniczonych ilościach. Kluczowa jest także systematyczność. Jedynie regularne sięganie po miód będzie miało pozytywny wpływ na stan organizmu. 

Możesz również polubić…