Najlepsze tarki do sera

Idealnie starty ser sprawia, że pizza lub zapiekanka smakują jeszcze lepiej. Dlatego dobrze mieć świadomość, jak wybrać tarkę do sera oraz jakie rodzaje tarek występują. 

Jak działa tarka elektryczna?

W dużych pizzeriach zazwyczaj występują tarki elektryczne, które znacznie ułatwiają pracę. Urządzenie posiada specjalny wlot, do którego wkłada się ser i następnie starty wylatuje do wcześniej podłożonej miski. Z wyglądu przypominają trochę małą sokowirówkę lub maszynkę do mielenia. Wkłady są wymienne i mają różne grubości oczek. Korzystanie z elektrycznej tarki pozwala zaoszczędzić dużo czasu, a w pizzeriach jest to szczególnie ważne, ponieważ klienci przewijają się non stop. Warto dodać, że tarka elektryczna jest czasami wyposażona w dodatkowe opcje, które ułatwiają pracę. Można ją na przykład wykorzystać do wyciskania lub mielenia. Tarki do sera posiadają zazwyczaj drobne ząbki, które umożliwiają precyzyjne tarcie. 

Rodzaje tarek do sera

Dostępne są różne rodzaje, między innymi tradycyjna tarka prosta, o nieregularnym kształcie, a nawet obudowana oraz wyposażona w pokrętło. Takie urządzenie można spokojnie przymocować do podłoża za pomocą specjalnego ściągacza. Następnie wystarczy włożyć ser do pojemnika i kręcić pokrętłem. Taka metoda jest zdecydowanie szybsza, a jednocześnie nie wymaga tak dużej siły jak tarka ręczna. Należy mieć na uwadze, że tarka służąca do szatkowania sera może być również wykorzystana do tarcia imbiru, skórek pomarańczy oraz czekolady. Najłatwiej jest dostać jednak tarkę ręczną, która może być nawet sześciostronna. Oznacza to, że posiada sześć typów ostrzy, które umożliwiają cięcie o różnej grubości. Małe ostrza potną ser na cienkie paski, duże ostrza można użyć do tarcia twardego sera, takiego jak parmezan. Do tarcia parmezanu idealnie nadaje się szklana tarka z miseczką. Ser, który ścierasz od razu ląduje w miseczce i jest gotowy do podania. Na uwagę zasługuje również tarka z rączką, która w pewnym stopniu przypomina łopatkę. Należy zwrócić uwagę czy produkt jest wykonany ze stali nierdzewnej. Jest to najtrwalszy materiał, który zapewnia długą żywotność.

Możesz również polubić…