Najnowsza technologia w Twojej kuchni – kuchenka indukcyjna

Szukając rozwiązań do naprawdę nowoczesnych kuchni coraz więcej osób dostrzega zalety oferowane przez kuchnie z płytą indukcyjną. Nic dziwnego, kuchenka indukcyjna to urządzenie nie tylko bardzo eleganckie, jeżeli chodzi o wygląd, ale również niezwykle wygodne, co podkreślają jego użytkownicy. Z tego też powodu rośnie jego popularność.

Szukając najlepszej kuchenki indukcyjnej należy zwrócić na kilka parametrów. Najważniejsza jest liczba pól grzewczych, istotna jest także wielkość płyty indukcyjnej oraz sposób sterowania nią.

To na jak dużą kuchenkę indukcyjną się zdecydujemy, powinno przede wszystkim zależeć od indywidualnych potrzeb. Osoba, która praktycznie nie gotuje w domu, nie potrzebuje czterech pól grzewczych. W odróżnieniu od kogoś, kto gotuje codziennie dla siebie i dla rodziny. Trzeba równocześnie pamiętać o tym, że im większa płyta indukcyjna, tym droższe urządzenie.

Jeżeli chodzi o sterowanie, większość producentów stawia na intuicję użytkownika. Niektórzy z nich decydują się na dotykowe suwaki, inni na gałki regulowane mechanicznie. Na rynku dostępne są także płyty indukcyjne sterowane za pomocą kolorowych wyświetlaczy LCD, co również jest bardzo wygodnym i niezwykle intuicyjnym rozwiązaniem, cieszącym się popularnością.

Możesz również polubić…