Porcelana – Jak kupić prawdziwą?

Porcelana to wspaniały element każdej kuchni, jak i jadalni nadający pomieszczeniu niepowtarzalnego charakteru. Niestety prawdziwa porcelana nie jest tania. Widząc zbyt niską cenę możemy założyć, iż sprzedawana jest imitująca porcelanę zastawa fajansowa.

Piękno w każdym domu

Nowoczesna porcelana do kuchni to element, który powinien znajdować się w każdym domu. Poprzez swoje unikatowe walory estetyczne, jak i praktyczne zastawa podkreśli piękno każdego pomieszczenia. Decydując się na zakup porcelany powinniśmy zrobić do renomowanym sklepie stacjonarnym lub bezpośrednio na stronie producenta znanego z produkcji wysokiej jakości porcelany. Na co powinniśmy zwrócić uwagę oraz jak wybrać zastawę porcelanową?

Prawdziwa porcelana

Prawdziwa porcelana posiada kilka cech, których nie znajdziemy u imitującej porcelanę zastawie fajansowej. Pierwszą kwestią jest przeźroczystość. Im wyższy poziom przepuszczalności światła, tym wyżej jakości porcelana. W przypadku fajansu żaden element zastawy nie przepuści promieni słonecznych. Ponadto porcelana powinna być cienka. Im cieńsza, tym lepiej.

Jeżeli oglądany produkt posiada grube ścianki, jest ciężki to najprawdopodobniej jest to jedynie imitacja. Oprócz cienkości, lekkości, i przepuszczalności światła powinniśmy bacznie przyjrzeć się teksturze. Prawdziwa porcelana jest perfekcyjnie gładka, nie posiada żadnych skaz, zabrudzeń, przebarwień. Ponadto jej kolor musi być śnieżnobiały.

Możesz również polubić…