Przyprawnik kuchenny – zrób to sam

Komercyjny rynek oferuje już wszystko. Gotowe produkty codziennego użytku są dostępne na wyciągnięcie ręki, a ich estetyka jest kusząca i zachęcająca do zakupu. Akcesoria kuchenne, które zazwyczaj są bardzo funkcjonalne, dziś gwarantują także unikatowy design i nietuzinkowy styl aranżacyjny. Detale potrafią wyróżniać i przyciągać uwagę swoim wizerunkiem. Często jednak zapomina się o tym, że wyznacznikiem dobrego gustu, a przede wszystkim oryginalności, mogą być przedmioty wykonane własnoręcznie. 

Sukces wizerunku kuchni tkwi w detalach

Przyprawnik to niezwykle poręczny gadżet, który jest bardzo użyteczny i przydatny w codziennych pracach kuchennych, dlatego kreatorzy i producenci oferują jego liczne odsłony, będące jednocześnie spójne z aranżacją kuchni. Tym sposobem, przyprawniki potrafią być cenną wizytówką i wyróżniającym się, stylowym detalem, pasującym do dekoracji nowoczesnych jak i tradycyjnych.

Własne oznacza funkcjonalne i stylowe

Jest jednak wiele ciekawych pomysłów na to, aby domowy sorter przypraw wykonać samodzielnie, będąc pewnym, że jego wygląd nie będzie odbiegał od sklepowych „gotowców”. Wystarczą niewielkich rozmiarów słoiczki, które można kupić hurtowo lub sukcesywnie gromadzić po opróżnieniu ulubionych produktów spożywczych. Gotowych inspiracji na stworzenie własnego przyprawnika jest wiele i czasem wystarczy tylko zdjęcie, aby móc samemu odwzorować pomysł. Samodzielna praca przyniesie sporo satysfakcji, a efekt zaskoczy gości oryginalnością na wysokim poziomie.

Możesz również polubić…