Rodzaje pucharków do deserów

Pucharki do deserów niewątpliwie pozwalają na zrobienie dobrego wrażenia – nieważne czy są używane podczas przyjęcia urodzinowego, czy też spotkania z ważnymi osobami. Jednak to jak skuteczne jest podawanie deserów w pucharkach sprawiło, że na rynku obecnie znajduje się wiele odmian tego typu naczyń. Zarówno cukiernicy, jak i amatorscy kucharze często nie wiedzą jaki rodzaj pucharków do deserów wybrać i ostatecznie opuszczają sklepy z pustymi rękoma. Dlatego warto zapoznać się z rodzajami pucharków deserowych.

Klasyczne szkło

Nie bez powodu najczęściej widuje się pucharki do deserów wykonane z dobrego szkła. Mogą one przyjmować najróżniejsze kształty i cechować się licznymi zdobieniami, dlatego nadają się na praktycznie każdą okazję. Co więcej, ich przezroczystość pozwala serwującemu dokładnie pokazać każdy składnik podawanego deseru co sprawia, że prezentuje się on znacznie lepiej oraz wzmaga apetyt gości. Szklane naczynia od dziesiątek lat są używane do wszelkiego rodzaju deserów.

Kunsztowna ceramika

O ile szklanych pucharków można używać także podczas wysokopoziomowych przyjęć to nie będą one wyglądały tak kunsztownie jak te ceramiczne lub porcelanowe. Liczne wzornictwo, jak i elegancki materiał idealnie nadają się do droższych deserów i zrobią dobre wrażenie na każdej osobie wrażliwej na sztukę. Doskonale też sprawdzą się, kiedy ktoś chce ukryć zawartość naczynia aby zastosowane składniki były zaskakującą niespodzianką.

Pucharki jednorazowe

Jeżeli natomiast planuje się obsługiwać dużą ilość gości to warto uniknąć konieczności zmywania stosując papierowe pucharki do deserów. Są one bardzo wygodne i ekologiczne, a po zjedzeniu słodkiego poczęstunku przez gości gospodarz może po prostu je wyrzucić. Zwykle przyjmują one także kolorowe nadruki, które są szczególnie popularne wśród najmłodszych.

Możesz również polubić…