Romantyczne świeczniki

Na przytulny i ciepły dom składa się wiele czynników. Atmosferę tworzą ludzie w domu, ale także przedmioty. Z ciepłem od zawsze kojarzy się ogień, czy to w kominku czy w spokojnie palącej się świecy. Niestety świeczniki, w których można osadzić świeczki, często mają ceny mocno nieadekwatne do wykonania. Na szczęście można je zrobić samemu na przykład z takich sklepowych… słoików!

Słoik w roli świeczników

Słoiki to rzecz jakiej w domu z reguły jest pod dostatkiem. W słoiczkach kupujemy majonez, koncentrat, ogórki czy inne rzeczy spożywcze. Warto je wykorzystać zanim zdecydujemy się je wyrzucić. Czasem wystarczy odrobina wyobraźni.

Oczywiście można po prostu umyć to naczynie i włożyć w nie świeczkę ale wtedy nie będzie to wyglądało zbyt fajnie. Przy użyciu paru ozdób takich jak kamyczki kolorowe, ozdobny piasek czy nawet woda, słoik może zmienić się w uroczy świecznik. Taka dekoracja na pewno przyciągnie uwagę gości i podziw dla wykonawcy.

Fajnym dodatkiem na całkowitą zmianę oblicza słoika w świecznik jest użycie farby barwiącej szkło. Takich farb jest dość sporo, niektóre są do użytku zewnętrznego, inne do wewnętrznego. Z tych do użytku wewnętrznego godne polecenia są farby witrażowe. Czasem może być potrzebny rozpuszczalnik, żeby nieco złagodzić kolor świecznika tak aby światło nie miało problemów z przebijaniem się przez szkło.

To w jakim stylu będzie wasz świecznik zależy wyłącznie od wyobraźni autora bo można stworzyć na prawdę piękne kompozycje. Ogromnym atutem tworzenia własnych ozdób jest to, że nie musimy szukać obiektu pasującego do naszego wnętrza bo sami go tworzymy, wiec od początku będzie idealnie się komponował z całym mieszkaniem.

Możesz również polubić…