Sztućce dla dzieci – jakie wybrać?

Z pozoru nieistotne akcesoria, być może ktoś pomyśli, że wręcz fanaberia, jednak jeśli posiadacie dziecko wybitnie nielubiące jeść, mogą się one okazać zbawienne. Czym kierować się podczas wyboru sztućców odpowiednich dla dzieci? Pora odpowiedzieć na to pytanie.

JAKIE SZTUĆCE DLA DZIECI WYBRAĆ?

Kiedy zdecydowaliśmy kupić dziecku sztućce, bierzemy zapewne pod uwagę estetykę i kwestię bezpieczeństwa, jednak nie zapominajmy o najważniejszym, a mianowicie tym, że przede wszystkim dziecko musi wyrażać chęć ich używania.

Pierwszym sztućcem naszej pociechy jest łyżeczka. Następnie pojawia się widelec i nóż, jednak skupmy się najpierw na właśnie na łyżeczce. Najważniejsze, by była malutka i lekka, a także dobrze leżała w małej dziecięcej rączce. Dodatkowo zwróćmy uwagę na to, z jakich materiałów została wykonana, czy posiada atest, a także czy jest po prostu bezpieczna.

W następnej kolejności zakupmy widelec i nożyk. W tym przypadku także stawiajmy przede wszystkim na bezpieczeństwo i jakość wykonania, sprawdźmy czy można je myć w zmywarce. Jeżeli nasze dziecko ma cztery, pięć lat, z powodzeniem możemy mu kupić sztućce metalowe, jednak pamiętajmy, by nie były za duże. Dzieci do czwartego roku życia powinny używać malutkich sztućców o szerokiej rączce.

Zachęcajmy dzieci do jak najwcześniejszego używania sztućców.

Możesz również polubić…