Wypieki na urodziny – jaką tortownicę wybrać?

Uroczystości takie jak urodziny czy imieniny nie mogą obejść się bez jakiegoś słodkiego dodatku do kawy. Jak wiadomo, nic nie smakuje lepiej niż domowe wypieki. Jakiś czas temu przyszła moda na ciasta kupowane, niektórym nie chciało się bowiem piec samemu. Obecnie jednak znów coraz więcej osób próbuje swoich sił w kuchni. Trzeba jasno powiedzieć, że wypieki tortów nie należą do najłatwiejszych. Jednak odrobina wprawy i cierpliwości i można w kuchni stworzyć prawdziwe cuda. Niezbędna będzie do tego jednak odpowiednia tortownica – wybierz metalową z Ale Dobre. Jak wybrać najlepszą?

pyszny tort urodzinowy zawsze jest najlepszy

Rozmiar tortownicy ma znaczenie

W tym przypadku nie jest to żart – tortownice mają różne średnice. Warto na to zwrócić uwagę, czytając przepis na tort, z którego będzie się korzystać. W przypadku, gdy weźmie się zbyt dużą tortownicę, to może okazać się że ilość składników jest za mała i tort będzie bardzo cienki. Podobnie w drugą stronę – jeżeli przepis został przeznaczony do wypieku tortu o dużej średnicy, a ktoś zdecyduje się na małą foremkę, to wyjdzie tort o bardzo grubych warstwach.

Różny materiał

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że tortownice różnią się między sobą nie tylko wielkością ale także materiałem z jakiego je wykonano. Najtańsze są te formy wykonane z blachy. Minus jest jeden – wypieki przywierają do ścianek i aby tego uniknąć trzeba je smarować dosyć dużą warstwą tłuszczu. Dosyć popularne są także tortownice pokryte powłoką zapobiegającą przywieraniu, jednak za takie rozwiązanie trzeba nieco więcej zapłacić. Dostępne są także tortownice aluminiowe, ze stali nierdzewnej oraz wzmacniane tortownice silikonowe. Prawdopodobnie, ilu użytkowników – tyle opinii o tych produktach. Tak na prawdę, to każdy na własnym piekarniku musi przekonać się, które rozwiązanie najbardziej przypadnie mu do gustu i jaka tortownica będzie się sprawdzała najlepiej.

Możesz również polubić…