Wyposażenie baru, czyli dobra hurtownia gastronomiczna

Gdy otwieramy swój bar, powinniśmy wszystko dokładnie zaplanować. Jest wiele istotnych kwestii, o których trzeba pamiętać. Jeśli nie znamy się na prowadzeniu własnej działalności, ani na branży, w której zamierzamy działać, powinniśmy najpierw zagłębić się w temat, a także odwiedzić sklep gastronomiczny. O co jednak powinniśmy zadbać otwierając swój bar?

Przede wszystkim wyposażenie

Jest wiele sprzętów standardowych, które muszą znaleźć się nie tylko w barze, ale każdej restauracji. Jednakże w lokalu typu bar muszą się znaleźć:

-akcesoria i sprzęty np. chłodziarki, kostkarki do lodu, lodówka, zlew, zamrażarka, są one niezbędne, dlatego też musza być w pobliżu baru;
-w blacie baru powinna być szafka na butelki, także miejsce na deskę do krojenia oraz dyspenser do napojów, instalację do nalewania piwa;
-sprzęt barmański np. speed racki tzw. rynny ze stali nierdzewnej na alkohol, korkociągi, nalewaki, otwieracze, shakery itp.
-szkło gastronomiczne.

Gdzie to wszystko kupić?

Hurtownia gastronomiczna to odpowiednie miejsce na zakup wyposażenia do lokalu. Jednakże zanim zdecydujemy się na kupno, powinniśmy sprawdzić oferty kilku z nich. Dobra hurtownia gastronomiczna będzie posiadała w swojej ofercie np. produkty marki hamilton beach. Jest to znana i ceniona marka, wybierana przez wielu profesjonalistów. Ich sprzęty są trwałe i funkcjonalne. Marka hamilton beach zajmuje się produkcją urządzeń barowych. Zaprojektowane są w taki sposób, aby ułatwić pracę i zapewnić jej najwyższy komfort.

Może Ci się również spodoba