Zakup kubka termicznego

Regularne kupowanie kawy na mieście może mocno obciążyć budżet, dlatego wiele osób decyduje się zakupić kubek termiczny. Jest to niezwykle wygodne rozwiązanie, które zajmuje zdecydowanie mniej miejsca niż termos, a podobnie jak on może utrzymać temperaturę gorącego napoju. 

Wybór kubka termicznego

Wybór jest jednak ogromny, dlatego nie wszyscy wiedzą jak wybrać kubek termiczny i na co głównie zwracać uwagę. Picie gorących napojów jest szczególnie ważne w okresie zimowym i jesiennym. Z reguły pogoda za oknem wtedy nie dopisuje, dlatego trzeba szukać sposobów, które pomogą się rozgrzać. Dlatego właśnie kluczowa jest kwestia, jak długo kubek termiczny może utrzymywać ciepło. Optymalny czas to przynajmniej 7 godzin, ale w sprzedaży są nawet dostępne modele, które mogą utrzymać ciepło przez ponad 30 godzin. Zazwyczaj jednak nie jest potrzebny aż tak długi czas, ponieważ wystarczające będzie 8 godzin. Po całkowitym zamknięciu kubek powinien pozostawać chłodny. Jeżeli jakieś elementy nagrzewają się mocniej to oznacza, że konstrukcja nie izoluje wystarczająco dobrze napoju. Takie zjawisko występuje zazwyczaj w tanich kubkach termicznych, które można kupić w marketach. Mostek termiczny to najczęściej nakrętka lub pokrywka. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że istnieją sposoby na poprawienie skuteczności kubka termicznego. Wystarczy rozgrzać go trochę gorącą wodą przed nalaniem kawy. Takie rozwiązanie sprawi, że kubek termiczny będzie trzymał ciepło nawet kilka godzin dłużej. Wielkość kubka zależy od tego do czego będzie wykorzystywany. Na co dzień wystarczy model o pojemności 400 – 500 ml, ale ludzie, którzy lubią długie piesze wycieczki powinni się wyposażyć w trochę większy kubek termiczny. Niewielkie modele są niezwykle praktyczne, ponieważ można je przymocować nawet do uchwytu samochodowego. W tym miejscu warto też wyróżnić trekkingowe kubki termiczne, które mają dodatkowy uchwyt, dzięki któremu mogą być przypięte do plecaka lub pasa. 

Szczelność

Najważniejsza jest jednak szczelność, ponieważ nie zawsze obietnice producentów sprawdzają się w rzeczywistości. Najlepiej oczywiście zamawiać produkty od sprawdzonych producentów, którzy wiele lat działają na rynku, ale niestety nie zawsze mamy taką możliwość. Szczelność kubka ciężko jest ocenić, ale warto pamiętać o kilku elementach. Przede wszystkim trzeba unikać kubków bez gumowych uszczelek, ponieważ mogą pojawić się nawet problemy z przeciekaniem. W kubkach termicznych wysokiej jakości znajduje się szczelny zawór otwierany za pomocą guzika lub klapka z uszczelkami gumowymi. Czasami można się też spotkać z blokadą zabezpieczającą przed przypadkowym otwarciem ustnika. Dużym zainteresowaniem cieszą się ostatnio butelki termiczne, czyli kubki w kształcie butelki. W wyglądu przypomina to półlitrową butelkę wody mineralnej. Taki produkt wyróżnia się jednak na tle tradycyjnych termicznych kubków. Można je wykorzystać do przenoszenia gorących napojów, ale najlepiej sprawdzają się latem do zimnej wody. Przyczyną jest szyjka butelki, która bardzo szybko się nagrzewa.

Możesz również polubić…